Whatsapp Numaramız +90 533 438 74 84
info@kismetmetal.com.tr Güzelyalı Mah. Elka Sok. No:9 Pendik - İstanbul

Teknik Bilgiler

Kısmet Metal

Teknik Bilgiler

FAQ Image

01.Korozyon

Korozyon metalle bulunduğu ortam arasındaki fiziksel etkileşimdir ve metalin özelliklerinde bozunmayla sonuçlanır. Korozyona uğrayan ürünler enkesit kaybına uğrarlar ve bunun sonucunda yapının tasarım güvenliğini azaltırlar. Doğal bir olay olan korozyon tamamen ortadan kaldırılamaz ama bazı yöntemlerle kontrol altına alınabilir. Sıcak daldırma galvaniz (SDG) kaplama da bunların içinde avantajlarıyla öne çıkanıdır. Sıcak daldırma galvaniz uzun ömürlü ve ekonomik bir korozyondan koruma çözümüdür.

02.Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama Çeliği Nasıl Korur?

İmalatı tamamlanan demir çelik ürünleri yüzey temizleme işlemlerinin ardından ergimiş çinko banyosuna daldırılır. Yaklaşık 450 oC’de eriyik çinko, malzemenin kapalı hacimleri de dahil olmak üzere tüm yüzeylerini eşit olarak kaplar ve altta yatan çelikle metalürjik bağ oluşturur. Ürünün korozyondan etkilenmesini önler. Diğer korozyon koruma yöntemlerinin aksine katodik koruma özelliğiyle nakliye ve montaj sırasında darbe çizilme gibi nedenlerle kaplama zarar görse bile üstündeki çinko tamamen tükenene kadar altta yatan malzeme korozyondan etkilenmez.

03.Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama Prosesi

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama Prosesi04.Hangi Sektörde Kullanılır?

Sıcak daldırma galvaniz kaplamanın kullanıldığı sektörler: Ulaşım Enerji Yapı ve inşaat Tarım Hayvancılık Otomotiv Denizcilik Bağlantı elemanları Şehir mobilyaları,vb.

05.SDG Kaplama Kullanmanın Avantajları

Sıcak Daldırma Galvaniz Kullanmak için 10 Güzel Nedeniniz Var:
Konu incelemek için tıklayınız

06.SDG'ye Uygun Malzeme Seçimi

Sıcak Daldırma Galvanizlemeye Uygun Malzeme Seçimi:
Hemen hemen her tip demir ve çelik ürünler sıcak daldırma yöntemiyle galvanizlenebilir fakat kullanılan malzemenin kimyasal kompozisyonu, kompozisyonun homojenliği, yüzey durumu gibi değişkenler, başarılı sonuçlar elde edebilmek için en önemli faktörlerdir. Bunlar kaplama kalınlığını, yapısını ve kalitesini doğrudan etkilemektedir. Galvaniz kaplamanın standartlara uygunluğu açısından malzeme yüzeyinin temizliği kadar malzemenin kimyasal yapısı da önemlidir. Çelikte bulunan belli elementlerin kaplama yapısına etkileri olduğu bilinmektedir. Eğer silisyum miktarı %0.20’yi aşarsa ya da fosfor miktarı x2 ile silisyum miktarının toplamı %0.25’I aşarsa, gri kaplamanın oluşma ihtimali artar. Standartlarda belirtilen optimum kaplama kalitesi için çeliğin kompozisyonu aşağıdaki sınırlarda olmalıdır. Detaylı bilgi için lütfen kalite danışmanımızla iletişim kurunuz: kalite@kismetmetal.com.tr

07.SDG'ye Uygun Malzeme Tasarım

Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamaya Uygun Malzeme Tasarımı:

Sohbeti Başlat
Whatsapp Destek Hattı